1. Hiki i ka caliper ke ana i ka mamao
2.Me ka hana kaulike hoʻoponopono ponoʻī
3. Hoʻonui i ke kaulike o nā kaila
4. Ke kaulike ʻana i ka huila mokokaikala me ka mea hoʻololi koho
5. Hoʻolako ʻia me ka hana hoʻololi mai ka ʻīniha a i ka millimeter a me ka gram a i ka auneke
6. ʻO ke koʻokoʻo kaulike i hoʻonui ʻia, kūpaʻa maikaʻi, kūpono no nā ʻano āpau o ke ana ʻana o ka huila pālahalaha.
| Mana mīkini | 0.25kw/0.32kw |
| Lako ikehu | 110V/220V/240V, 1ph, 50/60hz |
| Anawaena o ka lihi | 254-615mm/10”-24” |
| Ka laulā o ka lihi | 40-510mm”/1.5”-20” |
| Kaumaha nui o ka huila | 65kg |
| Anawaena huila kiʻekiʻe loa | 37”/940mm |
| Ke kaulike pololei | ±1g |
| Ka wikiwiki kaulike | 200rpm |
| Pae walaʻau | <70dB |
| Kaumaha | 112kg |
| Ka nui o ka pūʻolo | 1000*900*1100mm |
Ke wili nā huila o ke kaʻa i ka wikiwiki kiʻekiʻe, e hoʻokumu ʻia kahi kūlana kaulike ʻole, e hoʻoulu ai i nā huila a me ka huila hoʻokele e haʻalulu i ka wā e hoʻokele ana. I mea e pale aku ai a hoʻopau paha i kēia hanana, pono e hoʻoponopono i ka huila i ke kaulike o kēlā me kēia ʻāpana lihi ma ka hoʻonui ʻana i ke kaumaha kūʻē ma lalo o nā kūlana loli.
ʻO ka mea mua, e hoʻomaka i ka motika e hoʻokele i ka huila e wili, a ma muli o nā palena kaulike ʻole, ua hoʻololi ʻia ka ikaika centrifugal i hoʻokomo ʻia e ka huila ma ka sensor piezoelectric ma nā ʻaoʻao āpau i hōʻailona uila. Ma o ke ana mau ʻana o ka hōʻailona, e kālailai ka ʻōnaehana kamepiula i ka hōʻailona, e helu i ka nui o ka nui kaulike ʻole a me ke kūlana haʻahaʻa o ka palena, a hōʻike iā ia ma ka ʻōnaehana pale. I mea e hoʻokō ai i ke koi o ka palena haʻahaʻa loa, pono ka sensor a me ka mea hoʻololi A/D i loko o ka ʻōnaehana e hoʻohana i nā huahana kiʻekiʻe a me ka pololei kiʻekiʻe. No laila, pono e kiʻekiʻe ka wikiwiki o ka helu ʻana a me ka wikiwiki hoʻāʻo o ka ʻōnaehana.